Тамара Підберезняк взяла участь у слуханні в комітеті Веховної Ради

Комітет з питань промислової і регуляторної політики та підприємництва провів слухання на тему “Роль технічного регулювання в євроінтеграційному процесі та забезпеченні виконання зобов´язань щодо членства України в Світовій організації торгівлі” 14 травня 2012 р. Президент Фумігаційної асоціації Тамара Підберезняк брала участь у цьому заході

Під час комітетського слухання було обговорено наступні питання:

 • забезпечення розвитку національної системи стандартизації шляхом гармонізації із системою стандартизації ЄС;
 • стан розроблення та впровадження технічних регламентів в Україні;
 • реформування санітарних і ветеринарних служб та забезпечення безпеки харчових продуктів;
  стан технічного регулювання в агропромисловому комплексі України
  та інші.

У заході взяли участь народні депутати України, відповідальні працівники міністерств і відомств, представники підприємств і громадських організацій та засобів масової інформації. Засідання відбулось у конференц-залі по вул. Грушевського, 5.

 

МІЖНАРОДНИЙ КРУГЛИЙ СТІЛ З ПРОБЛЕМ ФУМІГАЦІЇ

Ми так довго цього чекали і нарешті це відбулося! 27 березня в Інституті захисту рослин НААН України на вулиці Васильківській 33 (м. Київ) пройшов МІЖНАРОДНИЙ КРУГЛИЙ СТІЛ з питань фумігації, у якому взяли участь представники зарубіжжя:

– Німеччини – Хааг Бернд, завідуючий відділом продажів фірми “Детія Дегеш” – доповідав на тему “Знезараження насіння”;

– Росії – Яків Мордкович, завідуючий відділом знезараження “Всеросійського центру карантину рослин” при Федеральній службі з ветеринарного та фітосанітарного нагляду, кандидат с/г наук – доповість про всі аспекти боротьби з комахами, які спустошують поля; і Генадій Закладний, доктор біологічних наук, професор, який показав надзвичайно цікавий фільм, супроводжуючи його фаховими коментарями.

також виступив Євгеній Бєлобров (доктор медичних наук, професор, корифей морської фумігації – він доповів про нелегальне розповсюдження неналежним чином маркованих фумігантів, яке призводить до летальних випадків),

Відадін Курбанов (генеральний директор ТОВ “Колфум-Інвест”, досвідчений фахівець із фумігації – його доповідь стосуватиметься знезараження деревини), Олександр Борзих (директор ІЗР НААНУ) та інші компетентні люди.

Також на цей захід зібралася компетентна публіка – директори фумігаційних компаній, вчені тощо. Що важливо – випадкових людей на круглому столі практично не було, окрім двох представників відомого господарюючого суб”єкта у цій сфері, які слабко розуміли, про що йшла мова (називали фумігацію “фумація” і плутали газацію та газифікацію), але і вони відмітили високий рівень організації заходу, віддавши належне спеціалістам, які до цього доклали своїх зусиль.

Модератором зустрічі була президент Фумігаційної асоціації Тамара Підберезняк. Організатори круглого столу – Фумігаційна асоціація та ТОВ “Спецтехнологія” – провели кропітку роботу для того, аби оригінальний матеріал, який представили доповідачі круглого столу, був корисним і цікавим для всіх, хто працює у сфері знезараження та захисту рослин. Пройшла відкрита дискусія, у ході якої багато присутніх на заході задавали питання, які їх турбували, долучались до обговорення проблем галузі та отримували фахову відповідь із перших вуст.

Також у кінці круглого столу пройшло засідання дирекції Фумішаційної асоціації і прийняті важливі рішення:

– щодо залучення нових членів до лав асоціації;

– щодо створення всередині асоціації відділу, який опікуватиметься морською фумігацією, що дозволить асоціації ефективніше розподіляти свої зусилля і виконувати свої захисні функції.

Всі учасники заходу лишились задоволені ним і домовились незабаром зібратися ще, адже у рамках однієї – нехай і 5-годинної – дискусії все ж важко розглянути всі назрілі проблеми. Ми триматимемо вас у курсі.

Прес-служба Фумігаційної асоціації

 

Круглі столи

Підсумки семінару 8 лютого

8 лютого у приміщенні Інституту захисту рослин НААН України пройшов практичний семінар на тему “Регуляторна реформа в дії: новини законодавства та нормативної бази у галузі фітосанітарії для суб’єктів господарювання”.

На ньому обговорювались актуальні новини, що стосуються підприємців і підприємств аграрного сектору, зокрема пов’язані зі знезараженням зерна та захистом рослин, взаємодією державних наглядових і контролюючих органів та підприємців аграрної сфери, актуальний технічний регламент зернового складу, новий порядок ввезення засобів захисту рослин в Україну та нюанси процесу знезараження зерна.

В цілому семінар пройшов у режимі енергійної дискусії. За його результатами учасникам було вручено сертифікат про проходження курсу “Знезараження зерна у процесі просування по логістичному ланцюгу”.

 

Kруглий стіл

“Логістичний ланцюг як складова у структурі
формування вартості зерна”

Ні для кого не секрет, що, проходячи ланцюжком від виробника зерна до виробника хліба, зерно значно дорожчає, що і відбивається на ціні кінцевого продукту – хліба. На чому саме підвищується ціна зерна по мірі того, як воно проходить логістичним ланцюжком – такою була тема круглого столу “Логістичний ланцюг як складова у структурі формування вартості зерна”, який з успіхом пройшов 3 листопада.

Захід, організований ВГО “Українська аграрна конфедерація” та ВГО “Фумігаційна асоціація” за підтримки Ради підприємців при Кабінеті Міністрів України та Української зернової асоціації за підтримки Міністерства аграрної політики України, зібрав фахівців із даної проблематики, які наглядно проаналізували кожну ланку логістичного ланцюжка та показали, на якому етапі як дорожчає зерно – які затрати при зберіганні на зернових складах, при біржових операціях, при тестуванні зерна на ГМО, при фітосанітарних заходах, при перевезенні залізничним чи водним транспортом тощо. У країнах ЄС проходження зерна по логістичному ланцюжку додає 10-12% вартості, у США – 9%, в Україні – 30%. Завданням круглого столу було виявити та наочно показати, де саме у нас додання вартості надлишкове і як можна цьому запобігти.

Цілком прогнозовано і зрозуміло, що надлишкове додання вартості у нас спричинене штучно створеною необхідністю оплати адміністритивних і так званих “платних державних послуг” (список яких дивує фахівців), оплата яких покладається в основному на власників зерна. Вважається, що адміністративних послуг у сфері ветеринарної та фітосанітарної служби надається 24 (10 з них на платній основі) – таке число визначене Реєстром адміністративних послуг, держателем якого є Нацдержслужба України. Але на практиці таких послуг значно більше, і їх називають просто платними. Притому часто одну й ту ж саму дію розділяють на два-три етапи і кожен вважається окремою платною послугою. Крім того, поряд із новою Постановою КМУ від 9 червня 2011 “Перелік платних послуг, що надаються ветфітосанітарною службою та розмір плати за них”, діє також і стара Постанова Кабінету Міністрів від 25 червня 2008 №578, яка передбачає біля 70 позицій послуг. Крім них, діє також і постанова від 18 лютого 2009 р. про затвердження переліку платних послуг стосовно захисту рослин.

Серед виступаючих були голова Ради підприємців при Кабінеті Міністрів України Леонід Козаченко, президент ВГО “Фумігаційна асоціація” Тамара Підберезняк, Президент Української зернової асоціації Володимир Клименко, Генеральний директор асоціації “Укрзовніштранс” Євген Новіков та інші фахівці.

 

Про Круглий стіл
Мінагрополітики та ЄБРР
Співпраця Фумігаційної асоціації з Європейською Бізнес Асоціацією

Сьогодні відбулася зустріч президента ВГО “Фумігаційна асоціація” Тамари Підберезняк з виконавчим директором Агрохімічного комітету Європейської Бізнес Асоціації Наталією Гусєвою. Розмова пройшла у вельми конструктивному руслі, було досягнуто домовленостей спільно проводити громадські експертизи стосовно агрохімікатів, їхнього імпорту, обігу та використання в Україні.

Було обговорено ряд проблем у даній сфері. Звісно, на першому місці корупційна проблема (куди ж без неї в Україні?), на другому – проблема некомпетентності чиновників, які курують процесом обігу агрохімікатів (зокрема, готується нове законодавство про погодження їхнього транспортування по Україні шляхом пересилання паперових дозвільних документів, яке може просто паралізувати обіг легальних агрохімікатів і підштовхнути фермерів закуповувати нелегальні, циркуляція яких, як зрозуміло, проходитиме в обхід громіздкої процедури дозвільних документів).

Ну і третя, найголовніша біда – контрафакт, проблема його виявлення та знищення. На жаль, в Україні лабораторії настільки “добре укомплектовані” і там працюють такі “професіонали”, що часто при хімічному аналізі вони не можуть елементарно виявити діючу речовину в імпортованому препараті, а якщо і спроможуться її виявити, то на цьому й зупиняються, не аналізуючи допоміжні речовини, що входять до складу хімічних препаратів, якими наші фермери обробляють землю. Як наслідок, український ринок заповнений неякісними хімікатами, які не лише псують землю, позбавляючи її родючості, а й отруюють людей. Також на українському ринку повно підробок, притому за той час, поки фірма, товар якої підробили, відстоїть у суді заборону на контрафактний препарат і його утилізацію, на ринку з´явиться ще десяток інших контрафактних хімікатів. Та й сама утилізація часто-густо не відбувається: підписаний на утилізацію препарат можуть швидко перепродати і сховати кінці в воду так, що винних не знайдеш.

Тобто, у цій сфері ще належить працювати, працювати і працювати, щоб навести порядок. Що ж, обидві організації налаштовані на конструктивну співпрацю і головне – мають повну компетенцію в цій сфері. Успіхів нам!

 

Міжнародна конференція

“Участь громадськості у санітарно-епідеміологічному благополуччі населення”
відбулась 12 жовтня у Будинку Вчителя. 

27 вересня в УНІАНі відбулась прес-конференція заступника голови Державної ветеринарної та фітосанітарної служби Володимира Горжеєва, на якій була присутня Тамара Підберезняк та прес-служба Фумігаційної асоціації. Ми задали пану Горжеєву питання про те, як буде організована діяльність служби у галузі фітосанітарії у звязку з адмінреформою. На жаль, відповідь на наше питання була розпливчастою і майже не торкалася фітосанітарії. Це, а також те, що у новоствореній службі явний недобір спеціалістів цієї галузі, наштовхує на висновок, що служба, будучи достатньо компетентною у ветеринарії, разом з тим не має гідної компетенції у галузі фітосанітарії.

Фумігаційна асоціація готова надати службі допомогу фахівців, аби разом провести довгоочікувану громадську експертизу галузі фітосанітарії, виявити її слабкі сторони та попрацювати над їхнім усуненням, про що і було повідомлено пану Горжеєву. Сподіваємось налагодити плідну співпрацю.

 

Семінар з питань фумігації

Сьогодні, 20 вересня, у приміщенні інституту “Ресурс” пройшов семінар з питань фумігації, організований Фумігаційною асоціацією разом з інститутом. На семінарі були присутні заступники голів зернових складів, елеваторів, голови фумігаційних компаній, завідуючі лабораторій та інша компетентна публіка.

Розглядався цілий спектр проблем, наболілих для галузі знезараження зерна, зокрема: застаріла нормативна база та необхідність затвердження нового технічного регламенту на проведення фумігації, всюдисуща корупція з боку перевіряючих органів (кількість яких збільшилась до трьох) та регулярне перевищення ними своїх повноважень, проблема технологічної модернізації фумігаційних компаній та інші.

Виступали представники фумігаційних компаній, державних органів, експерти з питань знезараження зерна, а після виступів обговорення продовжилось у форматі круглого столу. Семінар вийшов на славу.

Також сьогодні список членів Фумігаійної асоціації поповнився новою компанією-фумігатором (вітаємо!), і ще одна на черзі. Ростемо! 

 

ПЕРЕМОГА

Фумігаційної асоціації!

Корупційну схему подолано! Тепер експортні вантажі у портах Донеччини можуть фумігувати всі компанії, а не лише дві.
Коротко нагадаємо перебіг подій: певні чиновники Держкарантину рослин (прізвища поки не варто називати: зараз ними займається СБУ) прямо і відверто заявили компаніям-фумігаторам: “Хто згоден платити нам 70% від валової виручки?” – на такі умови погодилися лише дві компанії – “Алеф” та “Інтервес”, у результаті лише їм було дозволено проводити фумігацію експортних вантажів у портах, всі інші компанії були фактично відсторонені. Але завдяки зусиллям Фумігаційної асоціації та її президента Тамари Підберезняк, цю ситуацію вдалося переламати – головним чином, завдяки втручанню СБУ.

Але, як водиться, лишилися зацікавлені особи, які, скажімо так, незадоволені тим, що справедливу конкуренцію на ринку фумігаційних послуг відновлено – ну і починаються інсинуації… Так, компанія “Блокбагсистем” (мабуть, не треба зайвий раз нагадувати, що вони підлабузники Держкарантину рослин, це і так загальновідомо) почали бити у дзвони – писати пасквілі на Тамару Підберезняк, слати їх до СБУ, Генпрокуратури, МВС та в інші правоохоронні й регулюючі органи державної влади. У пасквілях міститься досить абсурдна інформація про нібито корупційні дії Т.Підберезняк і Фумігаційної асоціації, зокрема, “лобіювання інтересів компаній-членів асоціації”, на основі чого автори пасквілів хочуть бачити Т.Підберезняк за гратами (аби не заважала їхнім корупційним схемам). Мабуть, вони не розуміють самого смислу існування громадських об´єднань такого формату, як Фумігаційна асоціація, адже у статуті ВГО прописано, що асоціація якраз і створюється заради того, аби захищати і відстоювати інтереси своїх членів, тому пред”явити Тамарі Підберезняк звинувачення у тому, що вона просто виконує свої обов”язки згідно Статуту асоціації – це абсурд, товариші, як ви не згущайте фарби, та це все одно лишиться явним абсурдом.

Нещодавно до цих заяв доєдналася ще одна “шістка” – компанія “Агросфера”. В принципі, відомо, яка саме людина стоїть за цими інсинуаціями, але ця особа могла б придумати і щось розумніше, бо яким боком до Тамари Підберезняк можна підвести звинувачення у корупції – це нормальним людям, із нормальною логікою та знайомим із законодавством, не збагнути.

Ну что ж, товарищи, спасибо за вашу бздительность!

 

Прес-конференція з Леонідом Козаченко

15 червня ц.р. в інформагенції ГолосUA було проведено прес-конференцію на тему “Скасування зернових квот і продовольча безпека України”.

Голова Ради підприємців при КМУ, президент Української Аграрної конфедерації Леонід Козаченко прокоментував кричущі випадки корупції з боку Держкарантину рослин та обласних карантинних інспекцій та боротьбу Фумігаційної асоціації за відновлення чесної конкуренції у сфері фумігації експортних вантажів.

Фумігаційна асоціація спрямуала звернення до Миколи Азарова, Генеральної прокуратури, Служби безпеки України, Міністерства аграрної політики та продовольства України, Держкарантину рослин та інших державних установ, де були наведені численні факти, конкретні імена конкретних осіб, які стоять за корупційними діяннями та цинічною дискримінацією фумігаційних компаній. Це звернення отримав також і Леонід Козаченко, він відразу написав доповідну Міністрові агрополітики Миколі Присяжнюку з проханням розібратися у ситуації. М.Присяжнюк запланував на наступному тижні разом із Генеральним прокурором України В.Пшонкою та представником СБУ провести нараду, на яку будуть викликані голови компаній “Алеф” та “Інтервес” і чиновники Держкарантину, які безпосередньо відповідальні за факти корупції, лобіювання інтересів цих двох фумігаційних компаній та дискримінацію решти.

Леонід Козаченко високо оцінив активні дії Фумігаційної асоціації та особисто Тамари Підберезняк із протидії корупції: “Фумігаційна асоціація – молодці. Тільки так і треба з ними боротися. Ніяк інакше правди добитися не вдасться, тільки так”.

Інші теми прес-конференції – на ГолосUA

 

За прозорість на ринку фумігаційних послуг, проти лобіювання окремих компаній

7 червня ц.р. президент Фумігаційної асоціації Тамара Підберезняк мала зустріч із головним інспектором карантину рослин України Вадимом Симоновим. Метою зустрічі був захист прав компаній, які надають послуги у сфері знезараження, захисту рослин, фумігації. На зустрічі обговорювалися кричущі випадки нечесної конкуренції на ринку фумігаційних послуг. Наводимо витяг зі звернення Т.Підберезняк до В.Є.Симонова:

ВОО “Фумигационная ассоциация”, работая в Украине с 2006 года, постоянно отслеживает ситуацию на рынке обеззараживания в сфере защиты и карантина растений с целью формирования виденья целостной ситуации в данной отрасли и оказания своевременной поддержки членов ассоциации в отстаивании их законных интересов при проведении ими хозяйственной деятельности.

Начиная с 25-27 мая 2011 года в Донецкой и Херсонской областях имели место единичные случаи вмешательства чиновников карантина растений в выбор зернотрейдерами предприятий, осуществляющих карантинное обеззараживание экспортных грузов вопреки существующим договорам на проведение фумигации, о чем свидетельствуют многочисленные обращения субъектов хозяйствования в дирекцию ассоциации. Основное предпочтение представители карантина растений рекомендовали делать в пользу предприятий “Алеф” и “Интервес”.

В пользу двух вышеуказанных предприятий под давлением представителей карантинной службы было изменено решение о выборе исполнителя фумигации груза на следующих судах в порту Мариуполь:

– Garip Baba;

– Kapitan Chekha;

– Huriye Ana.

На сегодняшний день единичные случаи лоббирования двух отдельных предприятий приняли системный вид и распространились на все регионы Украины, осуществляющие экспорт зерновых и масличных грузов. На местах в областных карантинных инспекциях сложилась ситуация, связанная с тем, что заявки на контроль фумигации от портовых экспедиторов не подписываются в течение нескольких дней, а изменение в заявке названия фумигационной компании на одну из лоббируемых приводит к мгновенному решению вопроса о согласовании “заявки на проведения контроля фумигации”.

ВОО “Фумигационная ассоциация” обеспокоена ситуацией в сфере карантинного обеззараживания экспортных грузов и просит Вас разобраться в изложенной ситуации с целью поддержания здоровой конкуренции на рынке среди предприятий, которые за последние годы наработали материально-техническую базу и являются признанными специалистами на международном рынке.”

Підсумовуючи вищезазначене, хочеться наголосити, що Фумігаційна асоціація і надалі буде лишатися насторожі прав та свобод чесних підприємців у сфері фумігації, знезараження, захисту рослин, буде виступати за прозорість бізнесу в цій сфері та за чесну конкуренцію, і буде оперативно реагувати на несправедливість на цьому ринку і докладати всіх зусиль, аби навести у цій сфері лад.

Прес-служба ВГО “Фумігаційна асоціація”

 

У п´ятницю, 3 червня, в Одесі відбувся терміновий позачерговий з´їзд членів Фумігаційної асоціації. Темою було знезараження портів.

На з´їзді зібралося 20 учасників, переважно – представники фумігаційних компаній, які займаються фумігацією у портах. До Вашої уваги ПРОЕКТ РІШЕННЯ З´ЇЗДУ:

Решили: Собрание отмечает, что на рынке фумигации объектов регулирования в портах Украины сложилась неблагоприятная ситуация, связанная с грубым вмешательством контролирующих органов, в частности, Госкарантина,в деятельность фумигационных компаний.

В областных карантинных инспекциях происходит дискриминация фумигационных фирм в зависимости от воли инспекторов.

Заявки на контроль фумигации от портовых экспедиторов, где фигурируют определенные фумигационные компании,
не подписываются в течение нескольких дней, а изменение в заявке названия фумигационной компании на одну из “избранных”
приводит к мгновенному решению вопроса о выполнении заявок.

Подобная ситуация рассматривается участниками собрания как проявление коррупции в среде Госкарантина, превышение его работниками своих служебных полномочий.

Члены собрания РЕШИЛИ :

По собранным материалам написать обращение в правоохранительные органы.

Заключить договор с адвокатской компанией для юридического сопровождения действий по защите законных прав и интересов членов Фумигационной ассоциации. Написать обращения в Госкарантин, областные карантинные инпекции, а так же во все возможные правительсвенные организации с требованием прекратить вмешательство контролирующих органов в деятельность субъектов предпринимательства – лицензированных фумигационных компаний. ( Подберезняк Т.В., до 15.06.2011)

Дирекции ассоциации подготовить и провести собрание ВОО с повесткой дня «О выполнении членами ассоциации положений Статута и Положения об уплате членских взносов в ассоциацию. (Дирекция ассоциации, до 10 сентября 2011г.)

Президенту активизировать работу по привлечению членских взносов в бюджет ассоциации. Подготовить кандидатуры для исключения из ассоциации за неуплату членских взносов согласно Статута ассоциации.

Председатель собрания – Т. Подберезняк

 

Семінар з питань фумігації

19 квітня ВГО “Фумігаційна асоціація” та Українська асоціація фумігації і захисту рослин за підтримки Міністерства аграрної політики та продовольства України провели у Полтаві семінар з питань фумігації.

На семінарі розглядалися такі питання:

– Роль Міністерства аграрної політики і продовольства України (Мінапіп) та його підрозділів у формуванні фітосанітарного середовища в аграрному секторі виробництва.Завдання виробничих підрозділів (господарюючих суб´єктів у галузі виробництва та реалізації пестицидів та агрохімікатів, у сфері захисту та карантину рослин)

– Фактори безпечного поводження з пестицидами та агрохімікатами в процесі виробництва, транспортування та зберігання с/г продукції рослинного походження. Проблеми збереження врожаю на всіх ланках просування по логістичному ланцюгу від виробника до споживача продукції.

– Карантинні аспекти знезараження зерна та зернових складів.

– Проблеми фумігації об’єктів регулювання. Шляхи їх вирішення.

– Практика застосування сучасних технологій фумігації.

Семінар було проведено у будівлі Аграрної Академії за сприяння місцевої влади Полтави.

Захід вела Тамара Підберезняк, президент Фумігаційної Асоціації.

 • Серед виступаючих на заході були:
  Токар О.П., начальник Укрдержголовзахисту, кандидат с/г наук,
 • Чайковський В.М., начальник відділу внутрішнього карантину Укрдержголовкарантину,
 • Демус О.І., експерт ВГО “Фумасоціація”
 • та інші фахівці з питань захисту рослин.