Побувала в Одесі. Обговорювали ситуацію з ,начебто, корупцією в Одеській фіто санітарній службі. Є багато думок і заяв з цього приводу, але є ще і такий погляд.

Дехто вважає, що після прийняття Постанови КМУ№ 42 «Деякі питання дерегуляції господарської діяльності» скасовано карантинний сертифікат для переміщення зернових культур в межах України. Якщо віз поставити попереду коня, то так воно і є. Але якщо прочитати уважно ЗУ «Про перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності», п.83, де чітко вказано – карантинний сертифікат – то це твердження стає нікчемним. Також деякі діячі переконують, що карантинний сертифікат «змінив статус» – із обов’ язкового перетворився на добровільний. Пардон, у документа дозвільного характеру є один статус – він дозвільний.

Новітні дерегулятори, не розуміючи цього самі, створили нормативну колізію, яка призвела до незрозумілої ситуації, що, в свою чергу, породило нові корупційні ризики. Замість боротися з карантинними організмами і впорядковувати карантинні зони (що потребує певних зусиль – організаційних, фінансових), породжуються нові корупційні схеми . «Шлагбауми» і «проїзні квитки» для карантинних організмів перемістилися з центрів країни до Одеси, де і вибухнув новий корупційний скандал.

Не хочу підливати масла у вогонь, є кому розбиратися зі «вскриванієм і поріцанієм», але мушу заявити: в тому, що відбувається, є також провина і фіто санітарної служби, яка знаходиться у перманентній оптимізації з 2010 року, і завзятих дерегуляторів, які необдумано ламають під корінь те, що треба делікатно виправляти.

P.S. Як казав К.Прутков: «зрі в корєнь». Деякі карантинні організми на борту завантаженого судна «локалізувати і ліквідувати» вже неможливо. І випустити за кордон неможливо. Що залишається робити? Правильно, «порєшать»! Здається, самі «рєшали» і проводили дерегуляцію зі «статусом» карантинних сертифікатів.

Т.Підберезняк